استعلام مالکیت دستگاه پوز

استعلام مالکیت دستگاه پوز

گاهی دلایلی باعث می شوند تراکنش اشتباه انجام شود. یکی از این مشکلات می تواند اشتباه وارد کردن قیمت باشد، در این صورت وقتی متوجه این مسئله نشدیم و زمانی از آن گذشته و بعد ها متوجه شدیم و میخواهیم این مشکل را به گوش فروشنده برسانیم یا به هر نحوی حل کنیم اما نمیدانیم دقیقا کجا این اتفاق افتاده یا در شهر دیگری بوده یا دیگر دلایلی که دسترسی ما را به فروشنده سخت میکند. راه حل این مشکلات در این مقاله برای شما عزیزان نوشته شده. تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با روش استعلام مالکیت دستگاه کارتخوان آشنا شوید.

آموزش استعلام مالکیت دستگاه کارتخوان

همانطور که در بخش قبل خدمت شما عزیزان گفتیم، در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه مالکیت انواع دستگاه پوز را بیابید. اولین و مهم ترین مرحله برای استعلام دستگاه کارتخوان، داشتن رسید تراکنش مربوط به تراکنش مورد نظر می باشد. چرا که اطلاعات شناسایی مربوط به دستگاه کاترخوان مورد نظر روی آن نوشته شده. حال برای شما سوال می شود که برای انجام این کار نیاز به چه اطلاعاتی داریم؟ در بخش بعد به این سوال شما عزیزان پاسخ داده ایم.

موارد مورد نیاز برای استعلام مالکیت دستگاه کارتخوان

برای اینکه بتوانید استعلام بگیرید که دستگاه کارتخوان برای چه فروشگاهی بوده یا آدرس آن کجاست، می بایست شماره پایانه دستگاه پوز دستگاه مربوط را داشته باشید. شماره پایانه را نیز میتونید از روی برگه ی تراکنش بدست آورید.(در اکثر رسید های تراکنش شماره پایانه در قسمت بالایی برگه رسید قرار دارد.)

راه های استعلام مشخصات دستگاه کارتخوان

برای استعلام مشخصات فروشگاه مالک دستگاه کارتخوان سه راه وحود دارد که به ترتیب ساده بودن در بخش زیر آورده شده است:

آدرس روی رسید:

برخی از رسید های تراکنش، دارای مشخصات فروشگاه مربوطه می باشند. پس اگر این مورد را بررسی نکردید حتما این کار را بکنید زیرا ساده ترین راه ممکن همین می باشد.

کد پستی روی رسید:

اگر آدرس نبود، وجود کد پستی را بررسی کنید. اگر کد پستی وجود داشت می توانید از طریق اداره پست برای دریافت آدرس اقدام کنید. اما توجه داشته باشید که اداره پست میتواند برای در اختیار گذاشتن آدرس مربوط به کد پستی، از شما نامه و دستور قضایی طلب کند.

مراجعه به بانک:

میتوانید با مراجعه به بانک و اعلام شماره پایانه مربوط به دستگاه کارتخوان مورد نظر، از بانک آدرس و مشخصات مربوط را بخواهید اما توجه داشته باشید که بانک میتواند برای اسعلام مالکیت کارتخوان مورد نظر و اعمال اطلاعات مورد نظر به شما، نامه و دستور قضایی طلب کند.

در صورتیکه در حین تراکنش خطای کارت نامعتبر را دریافت می‌کنید مقاله ویژه ما را مطالعه کنید.

اگر شماره پایانه دستگاه کارتخوان مربوط را نداشتیم چه کنیم؟

تمامی مواردی که در بالا گفته شد بر این اساس بود که شما رسید مربوط به تراکنش مربوط را در دست داشته باشید. اما اگر رسید تراکنش را نداشتید چه کنید؟ راه حل این مشکل هم نزد ماست. دو راه حل برای انجام این کار وجود دارد که در بخش بعد به صورت کامل گفته شده است.

دیگر راه های بدست آوردن شماره پایانه کارتخوان مورد نظر

لیست گردش حساب:

شما میتوانید با مراجعه بانک، لیست تراکنش های خود را دریافت کرده و با تشخیص اینکه کدام تراکنش، تراکنش مربوطه می باشد، شماره پایانه مربوطه را دریافت کنید. سپس می بایست باز به مراحلی که در قسمت بالا گفته شده عمل کنید.

موبایل بانک:

اگر اپلیکیشن موبایل بانک دارید می توانید تمامی تراکنش های خود را در آن پیگیری گنید. از این طریق میتوانید بررسی کنید که تراکنش مورد نظر روی چه پایانه فروشگاهی انجام شده و شماره پایانه آن را برداشت کنید.

خلاصه نکات مقاله:

در این مقاله هر چیزی که درباره استعلام مالکیت کارتخوان نیاز دارید تا بدانید گفته شده است. در این بخش به صورت خلاصه، نکات مهم مقاله را برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم.

ابتدا باید شماره پایانه دستگاه کارتخوان مورد نظر را داشته باشید.

راه های برداشت شماره پایانه: روی برگه رسید تراکنش – بررسی لیست گردش حساب مورد نظر – برداشت از اپلیکیشن موبایل بانک

3 راه برای استعلام مشخصات دستگاه کارتخوان وجود دارد: پیگیری از طریق آدرس روی رسید، پیگیری از طریق کد پستی روی رسید، مراجعه به بانک

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر سوالی داشتید حتما در قسمت دیدگاه ها بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *