کد صفر دستگاه کارتخوان چیست؟

پایانه های فروش یا به اصطلاح دستگاه های کارتخوان، ابزارهای بسیار کوچکی می باشند که بر خلاف تصور افراد از آن ها کاربرد های بسیار زیادی داشته و از امنیت بالایی برخوردار هستند. گرفتن موجودی حساب، صدور فاکتور، خرید شارژ، پرداخت تراکنش، پرداخت قبوض و … همگی از قابلیت های دستگاه می باشند و در کسری از زمان انجام می شوند.

دستگاه های کارتخوان به خصوص کارتخوان های سیار با توجه به عدم محدودیت در زمان و مکان پرداخت در بین کسب و کار های مختلف محبوب شده اند به طوری که امروزه شاهد استفاده از دستگاه های کارتخوان در تمامی فروشگاه ها، مراکز خرید، رستوران ها و … هستیم. دستگاه های کارتخوان تنوع زیادی دارند و شما می توانید با توجه به نوع کسب و کار خود بهترین دستگاه متناسب با کسب و کار خود رو خریداری کنید.

اگر با نحوه کارکرد این دستگاه ها آشنایی داشته باشید حتما می دانید که در برخی مواقع پیغام هایی به صورت کد، اعداد و یا متون انگلیسی بر روی صفحه نمایشگر آن ها ظاهر شده و به عنوان خطا تلقی می شوند. برای اینکه شما بتوانید در این گونه مواقع مشکل دستگاه رو برطرف کنید باید با نوع خطا و ارور (error) نمایش داده شده بر روی صفحه نمایشگر دستگاه آشنایی داشته باشید.

کد صفر چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم دستگاه های کارتخوان خطاهای مختلفی رو نمایش می دهند. کد صفر در دستگاه کارتخوان نیز یکی از خطاهایی می باشد که به علت بروز مشکل در دستگاه نمایش داده می شود. اما علت نمایش داده شدن کد صفر بر روی دستگاه کارتخوان چیست؟ کد صفر معمولا به دلیل مشکل در تخصیص یا اشتباه وارد کردن کد پذیرنده در دستگاه کارتخوان شما نشان داده می شود.

شما عزیزان باید در زمان وارد کردن کد پذیرنده دستگاه خود توجه و دقت کافی داشته باشید تا باعث بروز این خطا نشوید. با کد صفر و علت بروز آن آشنا شدید. از آنجایی که ممکن برخی از شما عزیزان با کد پذیرنده آشنا نباشید ما در ادامه این مقاله از مجله تخصصی پارت ارتباط آوا قصد داریم تا به معرفی کد پذیرنده بپردازیم. با ما همراه باشید.

دریافت کد پذیرنده دستگاه کارت خوان

کد پذیرنده یک کد ویژه می باشد و به فرد متقاضی دستگاه کارتخوان تعلق می گیرد. به طور کلی هر شخص متقاضی و خریدار دستگاه کارتخوان می تواند از یک کد پذیرنده برای دستگاه کارتخوان خود برخوردار باشد. با خرید دستگاه کارتخوان کد پذیرنده در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت. با دانستن کد پذیرنده دستگاه کارتخوان شما قادر خواهید بود تا به وسیله بانک، از اطلاعات دقیقی مانند ساعت و تاریخ روزی که تراکنشی توسط دستگاه انجام شده است رو به طور کامل و دقیق دریافت کنید.

شما همچنین می توانید به دو روش کلی به کد پذیرنده دستگاه کارتخوان خود دسترسی داشته باشید. روش اول دقت به رسید های چاپ شده دستگاه می باشد. در برخی از دستگاه های کارتخوان این دو کد بر روی رسید چاپ شده تراکنش وجود دارند. و اما روش دیگر دریافت کد پذیرنده دستگاه کارتخوان به کمک منوی دستگاه کارتخوان می باشد. دریافت کد از طریق این روش بستگی به نوع و مدل دستگاه کارتخوان شما دارد. اما به طور کلی شما می توانید از طریق منوی دستگاه خود هم این کد رو دریافت کنید.

مسدود شدن رمز ترمینال کارتخوان

در صورت مسدود شدن رمز ترمینال کارتخوان وار دمنوی فروشنده شوید و با استفاده از تاریخ گزارشات روزانه خود رو از طریق دستگاه دریافت کنید. دستگاه های کارتخوان بسته به نوع برند خود یک رمز پیش فرض بین سه رمز 1111،0000،1234 دارند. این رمز قابل تغییر بوده و شما می توانید با وارد شدن به منوی فروشنده رمز خود رو تغییر بدهید.

حال اگر رمز خود رو فراموش کنید یا سه مرتبه رمز رو به صورت اشتباه وارد کنید، در صورت وارد شدن به منوی فروشنده با خطای مسدود شدن رمز ترمینال کارتخوان مواجه می شوید. برای رفع این مشکل رمز نیازمند به یه کد یک بار مصرف خواهید بود تا در وهله اول بتوانید قفل دستگاه رو باز کرده و رمز پیش فرض رو بازیابی کنید. حال با دریافت این رمز و در ادامه رفتن به قسمت منو و انتخاب به ترتیب گزینه فروشنده و ترمینال می توانید رمز خود رو بازیابی کنید.

خطای صف پرشده دستگاه کارتخوان

پیگیری شماره پایانه دستگاه پوز

شماره پایانه دستگاه پوز در برخی مواقع مانند زمان یافتن نام فروشگاه ضروری می باشد. لازم به ذکر است که شماره پایانه دستگاه پوز توسط نمایندگی و یا شرکتی که دستگاه کارتخوان رو به شما تحویل داده است ارائه می شود. پس از خرید پایانه فروش و نصب آن شماره پایانه دستگاه پوز برای شما صادر خواهد شد.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

ما در این مقاله از مجله تخصصی پارت ارتباط آوا سعی کردیم تا به بررسی علت بروز و نمایش کد صفر در دستگاه کارتخوان و همچنین معرفی کد پذیرنده کارتخوان بپردازیم تا شما عزیزان با این مفاهیم بیشتر آشنا شوید. کد صفر معمولا به دلیل مشکل در تخصیص یا اشتباه وارد کردن کد پذیرنده در دستگاه کارتخوان شما نشان داده می شود.

شما عزیزان باید در زمان وارد کردن کد پذیرنده دستگاه خود توجه و دقت کافی داشته باشید تا باعث بروز این خطا نشوید. کد پذیرنده هم یک کد ویژه می باشد و به فرد متقاضی دستگاه کارتخوان تعلق می گیرد. به طور کلی هر شخص متقاضی و خریدار دستگاه کارتخوان می تواند از یک کد پذیرنده برای دستگاه کارتخوان خود برخوردار باشد. با خرید دستگاه کارتخوان کد پذیرنده در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *