پذیرنده کارتخوان نامعتبر است یعنی چه؟ رفع خطای 03 کارتخوان

پذیرنده کارتخوان نامعتبر است یعنی چه؟

در دنیای امروز بسیاری از کشورها تلاش می کنند تا از تکنولوژی های مختلف در هر زمینه ای استفاده کنند و باعث رشد و پیشرفت روز افزون خود شوند. یکی از مهم ترین اهداف کشور های پیشرفته و توسعه یافته استفاده نکردن و یا استفاده کمتر از پول های نقد در جامعه است. در جهت تحقق این اهداف دستگاه ها و تجهیزات مختلفی طراحی و ارائه شدن تا استفاده از پول نقد در جوامع کمرنگ تر شده و پرداخت الکترونیکی جایگزین آن شود، که یک روش سریع و بسیار آسان است.

خطای 03 کارتخوان

یکی از مهم ترین این دستگاه ها، دستگاه های پوز یا به اصطلاح دستگاه های کارتخوان هستند که با هدف تسهیل و سهولت در فرآیند پرداخت پا به عرصه گذاشتند. دستگاه های کارتخوان به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارند به سرعت گشترش یافته و مورد استفاده قرار گرفتند، به طوری که می توان گفت امروزه در تمامی مراکز خرید، مغازه ها، رستوران ها، درمانگاه ها و … از دستگاه های کارتخوان استفاده می شود.

اگر شما هم جزو صاحبان کسب و کار ها هستید، قطعا با دستگاه های کارتخوان آشنایی دارید. دستگاه های کارتخوان در کنار تمامی مزایایی که برای شما دارند، از معایبی هم برخوردارند. برای مثال برخی اوقات ممکن است که شما با خطاهای احتمالی روی صفحه نمایشگر یا رسید های چاپ شده مواجه شوید. خطاهای دستگاه کارتخوان معمولا به شکل اعداد نمایش داده شده و هر کدام بیانگر بروز یک مشکل در دستگاه کارتخوان شما می باشند.

خطاهای دستگاه کارتخوان به طور کلی به سه نوع خطاهای ارتباطی، خطاهای معامله ای و خطاهای دستگاه تقسیم بندی می شوند. خطای “03” یکی از مهم ترین خطاهای دستگاه کارتخوان است که ما در این مقاله از پارت ارتباط آوا قصد داریم تا به بررسی آن بپردازیم. اگر شما هم با این خطا در دستگاه خود مواجه شده اید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

خطای 03 یکی از خطاهایی است که بسیاری از کاربران دستگاه های کارتخوان با آن مواجه می شوند. این خطا که به تازگی در دستگاه های کارتخوان نمایش داده می شود از طرف سیستم بانکی بوده و به طور موقت روی دستگاه کارتخوان شما نشان داده می شود. در صورت بروز خطای 03 در دستگاه کارتخوان با این پیام مواجه خواهید شد “پذیرنده کارتخوان نامعتبر است”.

علت پذیرنده کارت نامعتبر است در کارتخوان

خطای 03 معمولا به دلیل ناقص بودن پرونده مالیاتی و یا عدم دریافت کد مالیاتی و اخذ آن در دستگاه شما ظاهر می شود. اگر دستگاه کارتخوان شما پیش از به تصویب رسیدن قانون مالیات دستگاه کارتخوان فعال بوده است، باید بدانید ک بروز این خطا به دلیل اجرایی شدن همین قانون بر روی دستگاه شماست.

این قانون در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ به تصویب رسید مبنی بر اینکه هر کارتخوان جدیدی که خریداری می شود، اطلاعات آن باید در سامانه امور مالیاتی سازمان امور مالیات ثبت گردد و کد مالیاتی دریافت کند. بدین ترتیب کارتخوان هایی که قبل از تاریخ ذکر شده خریداری شدند و فعال بودند به طور موقت قطع شده و با خطای پذیرنده کارتخوان نامعتبر است یا همان خطای 03 مواجه می شوند.

در صورت بروز این خطا دستگاه کارتخوان به طور موقت قطع شده و شما میتوانید پس از برطرف کردن مشکل مجددا دستگاه رو راه اندازی کنید و نیازی به فعال سازی مجدد دستگاه نخواهید داشت. نکته حائز اهمیت در این باره، این موضوع هست که دستگاه های کارتخوان برخی از افرادی که پرونده مالیاتی تشکیل نداده اند فعال باقی مانده و صاحبان آنها هنوز از دستگاه های خود استفاده می کنند.

لازم به ذکر هست که فرآیند قطع کردن این دستگاه ها کمی زمان بر بوده و تمامی دستگاه ها با همدیگر غیرفعال نمی شوند. تا این قسمت از مقاله با علت به وجود آمدن این خطا در دستگاه کارتخوان آشنا شدید. در ادامه مقاله نحوه رفع خطای 03 دستگاه کارتخوان رو برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

نحوه رفع خطای ۰۳ در کارتخوان

تنها راه برطرف کردن خطای 03 در دستگاه کارتخوان ثبت نام مالیاتی و یا تکمیل ثبت نام و الصاق دستگاه کارتخوان خود به سامانه امور مالیاتی کشور است. شما برای انجام این کار سه راهکار پیش پای خود دارید. اگر خود شما اطلاعات کافی و تخصصی رو در این زمینه دارید، تنها کافیست تا وارد سامانه امور مالیاتی کشور شده و مراحل ثبت نام و تکمیل اطلاعات رو انجام بدهید.

در غیر این صورت می توانید از دو روش دیگر استفاده کنید. راه دوم مراجعه به پشتیبان دستگاه است. شما می توانید با مراجعه به پشتیبان شرکتی که از آن دستگاه رو خریداری کرده اید مراجعه کنید تا این مراحل رو برای شما تکمیل کرده و اطلاعات مورد نیاز رو ثبت کنند. با توجه به این موضوع در زمان خرید دستگاه کارتخوان از یک شرکت خصوصی حتما از ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی مناسب آن مطمئن شوید.

در صورت عدم پشتیبانی شما میتونید به کافی نت ها و یا دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهر مراجعه کنید تا در این مراکز پرونده مالیاتی شما ثبت و تکمیل شود. لازم به ذکر است که در صورت دریافت کد مالیاتی برای رفع خطای 03، حتما این موضوع رو به شرکتی که دستگاه از آن خریداری شده اطلاع بدهید تا کد مالیاتی شما در سامانه شرکت درج شده و شاپرک دستگاه کارتخوان شما رو مجددا فعال کند. معمولا پس از گذشت 24 ساعت دستگاه شما فعال خواهد شد.

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

ما در این مقاله از پارت ارتباط آوا به معرفی خطای 03, علت بروز آن و همچنین نحوه رفع خطای ۰۳ در کارتخوان پرداختیم تا در صورت بروز این مشکل در دستگاه کارتخوان خود به طور کامل با این خطا و اقدامات متقابل برای رفع آن آشنایی داشته باشید. خطای 03 یکی از خطاهایی است که بسیاری از صاحبان دستگاه های کارتخوان به تازگی با آن مواجه می شوند.

این خطا از طرف سیستم بانکی بوده و به طور موقت به علت ناقص بودن پرونده مالیاتی و یا عدم دریافت کد مالیاتی و اخذ آن در دستگاه شما ظاهر شده و تنها راه برطرف کردن آن دریافت کد مالیاتی و تکمیل پرونده مالی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *