مجله تخصصی پارت ارتباط آوا

نحوه اتصال چند حساب به دستگاه کارتخوان

نحوه اتصال چند حساب به دستگاه کارتخوان

نحوه اتصال چند حساب به دستگاه کارتخوان

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیاز گسترده مردم به آسان تر شدن فرآیندهای پرداخت، استفاده از دستگاه های پوز، روش پرداخت  رو خیلی راحت تر کرد. به طوری که تمامی فروشندگان در مغازه ها، رستوران ها، مراکز خرید و … این امکان رو دارند که به راحتی کالاهای خود رو بفروشند و در همان لحظه با استفاده از دستگاه های کارتخوان وجه مورد نظر رو در حساب های بانکی خودشون دریافت کنند. از طرف دیگر هم خریداران کالاها این توانایی رو دارند که به جای استفاده از وجه نقد، تنها با استفاده از کارت بانکی خود پرداخت های موردنظر رو انجام بدهند.

دستگاه پوز مورفان H9 4G + wifi موجود شد!

با قیمت دستگاه دسته دوم، دستگاه آکبند بخرید!

دارای ۳ماه ضمانت تعویض و یکسال تعمیر رایگان شرکت پارت ارتباط آوا 

برای ثبت سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید!

استفاده از دستگاه های کارتخوان خیلی سادست و هر کسی به راحتی توانایی کار کردن با این دستگاه ها رو داره که این موضوع یکی از مزایای این دستگاه ها به شمار میره. دستگاه های پوز قابلیت های بسیار زیادی هم دارند و به موارد خاصی محدود نمی شوند. از قابلیت های این دستگاه ها میشه به اتصال چند حساب به دستگاه کارتخوان اشاره کرد که در ادامه این مقاله به این موضوع می پردازیم، پس تا پایان این مقاله با پارت ارتباط آوا همراه باشید.

موضوع نحوه اتصال چند حساب به دستگاه کارتخوان به سال های گذشته مربوط میشه‌، زمانی که صاحبان کسب و کارها از چند دستگاه کارتخوان برای کسب و کار خود استفاده می کردند. یکی از دلایلی که باعث تعدد دستگاه های کارتخوان در هر کسب و کاری میشد تمایل صاحبان مشاغل مختلف برای اتصال هر دستگاه به حساب بانکی بود. در آن زمان معمولا هر دستگاه پوز به یک حساب بانکی شخص مورد نظر متصل میشد.

اما بعد به وجود آمدن مشکل داشتن چند دستگاه برای هر کسب و کار، مسئولان مربوطه به این فکر افتادند که هر دستگاه کارتخوان امکان اتصال به چند حساب بانکی مختلف رو داشته باشه. و در این صورت قاعدتا تعداد کمتری از دستگاه های کارتخوان برای هر کسب و کاری استفاده میشد و یکی  تمایل صاحبان مشاغل برای استفاده از چند دستگاه کارتخوان از بین می رفت.

چطور دستگاه کارتخوانم رو به چند حساب متصل کنم؟

مشکلات در اتصال چند حساب به دستگاه کارتخوان

این روش اتصال، یعنی اتصال چند حساب به دستگاه های پوز تا سال 1398 در خیلی از دستگاه ها امکان پذیر بود و شما میتوانستید که چندین حساب بانکی خود رو به یک دستگاه متصل کنید و دیگر هیچ نیازی به تعدد دستگاه های کارتخوان در یک کسب و کار واحد نبود. اما در آن سال ها هم مشکل مغایرت حساب های بانکی وجود نداشت. در نتیجه به دلیل عدم وجود این مشکل افراد دستگاه کارتخوان رو به چندین حساب خود متصل میکردند.

حال شاید این سوال برای شما پیش بیاد که مغایرت حساب یعنی چه؟

مغایرت حساب یعنی فردی در دستگاه کارتخوان شما پرداختی رو انجام میده اما به دلیل اتصال دستگاه به چندین حساب مختلف، وجه مورد نظر به حساب دیگری واریز میشه. با به وجود آمدن و بروز این مشکل در دستگاه های کارتخوان، شرکت های تولید کننده و فروشنده دستگاه های کارتخوان موظف به پیگری و رفع این مشکل بودند. به همین علت از شروع سال 1399 قانونی برای این موضوع وضع شد که با توجه به این قانون اتصال چند حساب به یک  کارتخوان لغو شد.

اما در این میان هنوز هم برخی شرکت های تولید کننده و فروشنده دستگاه های کارتخوان در مواردی خاص، این قابلیت رو برای به کاربران و خریداران این دستگاه ها ارائه می دهند. پیشنهاد ما به شما این هست که از این قابلیت استفاده ای نداشته باشید. شاید این قابلیت با آسودگی شما همراه باشه اما مشکل مغایرت حساب رو هم با خودش به همراه داره.

تغییر حساب متصل به دستگاه کارتخوان

تغییر حساب متصل به دستگاه کارتخوان

اگه شما قصد دارید که حساب متصل به دستگاه کارتخوان خودتون رو تغییر بدید شما باید به یکی از شعب بانک مربوطه مراجعه کنید و درخواست تغییر حساب متصل به دستگاه کارتخوان رو بدید و بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در فرم تغییر حساب، سپس ارائه فرم به بانک و تایید شماره ی شبا توسط بانک، تغییر حساب متصل شما به دستگاه کارتخوان انجام میشه. لازم به ذکر هست که این فرآیند ممکن هست در مدت زمانی به طول بیانجامد. از یک روز تا یک هفته و شاید هم بیشتر

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

ما در این مقاله از پارت ارتباط آوا به بررسی موضوع اتصال چند حساب به یک کارتخوان پرداختیم. این قابلیت دستگاه های کارتخوان کار خیلی از صاحبان کسب و کارها رو راحت تر میکنه. همچنین از تعدد دستگاه های کارتخوان برای هر کسب و کاری جلوگیری میکنه اما دارای ریسک مغایرت حساب ها هم هست. که با توجه به این مشکل ممکنه وجهی به اشتباه به حساب دیگری واریز بشه.

در صورت بروز این اتفاق افراد نیازمند پیگیری های زیادی هستند، که در این صورت هم بانک و هم شرکت ارائه دهنده باید مشکل رو پیگیری و حل کنند. ضمنا اگه شما قصد دارید که حساب متصل به دستگاه کارتخوان رو تغییر بدید، تنها کافیه که به یکی از شعب بانک مربوطه مراجعه کنید و درخواست تغییر حساب متصل به دستگاه رو بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *