مجله تخصصی پارت ارتباط آوا

معایب دستگاه ‌های استوک یا دست دوم

دستگاه‌های کارتخوان از ملزومات اصلی کلیه کسب و کارها در دنیای امروزی هستند. کلیه کسب و کارها برای رضایت مشتری و انجام آسان‌تر پرداخت‌ها، اقدام به تهیه دستگاه‌های کارتخوان می‌کنند. اما دستگاه‌های کارتخوان را از کجا تهیه کنیم و چه دستگاه کارتخوانی برای خرید بهتر است؟ انواع دستگاه‌های کارتخوانی که در بازار موجود هستند، شامل دستگاه‌های کارتخوان آکبند، دستگاه‌های کارتخوان و دستگاه‌های کارتخوان دست دوم هستند. در این مقاله تفاوت این سه دستگاه را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم و به شما کمک خواهیم کرد که یک دستگاه کارتخوان مناسب و کارآمد برای کسب و کار خود خریداری کنید. البته این مقایسه، نه تنها می‌تواند برای خرید دستگاه کارتخوان مفید باشد‌، بلکه برای خرید سایر لوازم الکترونیکی مفید واقع خواهد شد.

دلایل انتخاب دستگاه‌های استوک از نظر مردم چیست؟

نوسانات ارزی و افزایش شدید قیمت اقلام، لوازم و تجهیزات پرداخت الکترونیکی، مردم برای خرید دستگاه‌های استوک و دست دوم ترغیب می‌کنند. قیمت این دستگاه‌ها، نسبت به دستگاه‌های آکبند کمتر است؛ اما آیا خرید این دستگاه‌ها به صرفه است و دستگاه‌های استوک یا کارتخوان دست دوم کارایی لازم را دارند.

استوک به چه معنا است؟ آیا دستگاه‌های استوک، کارایی و کیفیت لازم را دارند؟

دستگاه‌های استوک در ایران نامی است که برای کالاهای دست دوم استفاده می‌شود؛ اما در زبان انگلیسی به معنای کالاهای ذخیره شده در انبار است. توجه داشته باشید که استوک بودن اجناس، همیشه به معنای خراب بودن یا دست دوم بودن آن‌ها نیست؛ اما با این حال این اجناس نمی‌توانند مانند اجناس نو باشند و همان کارایی و کیفیت را نخواهند داشت. اما دستگاه‌های استوک در واقع چه دستگاه‌هایی را شامل می‌شوند؟

کارتخوان آکبند یا کارتخوان UK Band

کارتخوان‌های آکبند، کارتخوان‎هایی هستند که در بسته بندی‌های با کیفیت در بازارها عرضه می‌شوند. این کارتخوان‌ها از مراحل کنترل کیفیت عبور کرده‌اند و توانسته‌اند رتبه قبولی را دریافت کنند. کالاهای نو و آکبند، همه و همه گارانتی‌دار هستند. همچنین این اجناس ممکن است دارای وارانتی قطعات نیز باشند.

کالاهای استوک، همان کالاهای برگشتی مشتریان هستند

در فروشگاه‌های اروپایی و آمریکایی بزرگ، سیلست‌های اتخاذ شده است که در راستای جلب رضایت مشتریان، به آن‌ها اجازه می‌دهد که پس از خرید اجناس و بردن آن‌ها به منزل بتوانند در صورت عدم رضایت، آن اجناس را بازگردانند. فروشگاه‌های معتبری مانند آمازون حاضرند که این اجناس را بدون هیچ دلیل خاصی از مشتریان پس بگیرند و هزینه خرید را به آن‌ها بازگردانند. همچنین در صورت تمایل، امکان تعویض اجناس و خرید مجدد با همان مبلغ برای مشتریان وجود دارد. این فروشگاه‌ها، کالاهای برگشتی را مجددا در فروشگاه وارد نکرده و به فروش نمی‌رسانند. کلیه ان اجناس پس از عودت به انبار بازگردانده می‌شوند و طبق نظر کارشناسان در رده‌های A، B، C و D طبقه بندی می‌شوند. این اجناس طبقه بندی شده به صورت عمده به بازار وارد شده و به عنوان اجناس استوک به فروش می‌رسند.

اجناس استوکی که بسیار دست نخورده و با بسته بندی مناسب هستند، اجناس درجه A هستند. به همین دلیل ممکن است این اجناس با اجناس آکبند و نو اشتباه گرفته شوند.

تفاوت کارتخوان‌های استوک و آکبند

کارتخوان‌های استوک، دستگاه‌هایی بسیار مشابه با کارتخوان‌های آکبند هستند. به خصوص که از درجه A یا 1 باشند. البته ان کارتخوان‌های استوک با قمت کمتر از دستگاه‌های آکبند قابل خریداری هستند. توجه کنید این اجناس استوک، هر قدر هم که نو و سالم باشند، از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش برخودار نخواهند بود. همچنین تشخیص اصل بودن یا نبودن این دستگاه‌ها کار آسانی نیست و ممکن است پس از خرید آن‌ها این موضوع را بفهمید و دیگر نتوانید هیچ اقدامی برای تعویض یا پس دادن آن انجام دهید. به همین علت، با خرید دستگاه‌های آکبند و نو، شما یک خرید امن و با کیفیت را تجربه خواهید کرد و دیگر نیازی نیست که نگران عدم اصالت یا خرابی دستگاه کارتخوان خریداری شده خود باشید.

کارتخوان ریفر چیست؟

کارتخوان‌های ریفر، دستگاه‌هایی هستند که بدون استفاده به کارخانه تولید کننده برگشت داده می‌شوند. برای مثال، در کشورهای آمریکایی و اروپایی، اجناسی که در ویترین مغازه‌ها قرار دارند و به مشتریان نمایش داده می‌شوند، به هیچ وجه از داخل ویترین خارج نشده و به فروش نمی‌رسند. این دستگاه‌های استفاده نشده که به کارخانه برگشت داده می‌شوند، دوباره مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت سلامت کالا آن را بسته بندی مجدد می‌کنند و با برچسب ریفربیش مجددا برای فروش ارسال می‌شوند.

دستگاه‌های کارتخوان دست دوم

دستگاه‌های کارتخوان دست دوم، دستگاه‌های کارتخوانی هستند که قبلا مورد استفاده قرار گرفته‌اند و آکبند نیستند. این دستگاه‌ها ممکن است بدون ایراد باشند و توسط مالک، تنها به علت عدم نیاز یا قصد تعویض کارتخوان به فروش برسند. از سویی دیگر، این دستگاه‌های کارتخوان دست دوم ممکن است ایراداتی جزیی داشته باشند یا کاملا آسیب دیده و خراب باشند. تشخیص کارایی و کیفیت این دستگاه‌ها، بدون تست کردن آن‌ها مشخص نمی‌شود و بعضی از فروشگاه‌های ارائه دهنده دستگاه‌های کارتخوان دست دوم ممکن است اجازه تست کردن این دستگاه‌ها را به شما ندهند. همچنین ان دستگاه‌ها فاقد گارانتی هستند و خدمات پس از فروشی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد؛ اما با قیمتی کمتر از دستگاه‌های نو و آکبند فروخته می‌شوند.

به دلایلی که در بالا گفته شد، ممکن است پس از خرید ان دستگاه‌ها درباره آن‌ها به مشکل بخورید و دیگر نتوانید آن‌ها را تعویض کنید و به هزینه‌های بالایی برای تعمیر آن‌ها نیاز داشته باشید. در نتیجه خرید دستگاه‌های کارتخوان دست دوم ممکن است برای شما به صرفه و مفید باشد یا به علت خرید یک دستگاه کارتخوان دست دوم بی‌کیفیت، منجر به ضرر و زیان شود.

کدام دستگاه کارتخوان برای خرید مناسب‌تر است؟

با توجه به مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد و دستگاه‌های ریفر، استوک و کارتخوان دست دوم مورد مقایسه قرار گرفتند، می‌توان نتیجه گرفت که با وجود قیمت و هزینه پایینی که برای خرید آن‌ها پرداخت خواهید کرد، ممکن است دستگاه با کیفیتی دریافت نکنید و مجبور به خرید یک دستگاه جدید شوید. البته گاه ممکن است این دستگاه کارتخوان خریداری شده شما بسیار با کیفیت باشد و شما را از خریدتان راضی کند؛ اما برعکس این مسئله هم ممکن است اتفاق بیفتد و متضرر شوید. در آن حالت به علت نبود گارانتی یا عدم ارائه خدمات پس از فروش معتبر به دردسر خواهید افتاد.

در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم که دستگاه‌های نو، آکبند و گارانتی‌دار را به جای دستگاه‌های ریفر، استوک و کارتخوان دست دوم خریداری کنید. در این صورت، هم اصالت و دوام کالای خریداری شده خود را تضمین خواهید کرد و هم در صورت بروز هرگونه مشکلی، می‌توانید از تعویض با گارانتی و یا خدمات پس از فروش مناسب استفاده کنید.

انواع مختلف دستگاه ریفر

دستگاه‌های کارتخوان ریفر، در انواع مختلف دستگاه‌های کارتخوان دست دوم یا استفاده شده یا Used، دستگاه‌های در حد نو یا Like New، دستگاه‌های Repaired یا تعمیر شده و دستگاه‌های تعمیری یا Recycled هستند. دستگاه‌های ریفر مانند دستگاه‌های استوک با قیمتی کمتر از دستگاه‌های نو یا آکبند به فروش می‌رسند و ممکن است بدون گارانتی فروش به مشتریان عرضه شوند.

دستگاه‌های کارتخوان نو و آکبند را از کجا خریداری کنیم؟

خرید دستگاه کارتخوان از شرکت «پارت ارتباط آوا» تنها نمایندگی و وارد کننده رسمی دستگاه مورفان در ایران، مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

  • امکان خرید دستگاه کارتخوان با کیفیت و اصل
  • بهره‌مندی از گارانتی معتبر
  • دریافت خدمات پس از فروش مناسب
  • دریافت مشاوره برای انتخاب و خرید دستگاه کارتخوان مناسب
  • دریافت راهنمایی برای راه اندازی و استفاده از دستگاه کارتخوان
  • پاسخگویی کارشناسان شرکت پارت ارتباط آوا درباره تمامی پرسش‌ها و سوالات مشتریان یا متقاضیان دستگاه کارتخوان
  • فروش دستگاه کارتخوان با دوام از برند معتبر
  • خرید دستگاه کارتخوان با کیفیت با قیمت منصفانه و مناسب

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

در این مقاله، دستگاه‌های ریفر، استوک و کارتخوان دست دوم را به شما معرفی کردیم. ضمن بررسی تک تک ویژگی‌های این دستگاه‌ها و مقایسه آن‌ها با یکدیگر، شما را برای خرید آن‌ها راهنمایی کردیم. طبق مطالب گفته شده در این مقاله، با خرید یک دستگاه ریفر، استوک یا کارتخوان دست دوم شما هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد که این مسئله می‌تواند یک نکته مثبت باشد؛ اما این دستگاه‌ها ممکن است کیفیت خوبی نداشته باشند و موجب شوند که از خرید آن‌ها متضرر شوید. در نتیجه ما خرید دستگاه‌های نو و گارانتی دار را به جای این دستگاه‌ها به شما توصیه می‌کنیم. در ازای خرید این دستگاه‌ها، شما تنها مبلغی کمی بیشتر را پرداخت می‌کنید؛ اما در عوض از انجام خرج‌های اضافی برای تعمیر آن‌ها را در آینده بی‌نیاز خواهید شد.

شرکت «پارت ارتباط آوا» تنها نماینده رسمی برند مورفان در ایران، عرضه کننده انواع دستگاه‌های نو و با کیفیت است که با خرید از این شرکت، می‌توانید تجربه یک خرید با کیفیت را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *